Bot, Tarragona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bot, Tarragona
Komunë
Vendndodhja
Bot, Tarragona is located in Spanjë
Bot, Tarragona
Bot, Tarragona

Koordinatat: 41°0′V 0°23′L / 41.000°V 0.383°L / 41.000; 0.383

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Terra Alta
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 793 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Bot, Tarragona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Terra Alta, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. Bot, Tarragona ka 793 banorë (2003).

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]