Bovera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bovera
Komunë
noform
St. Joseph's church in Bovera
Stema_figura
Vendndodhja
Bovera is located in Spanjë
Bovera
Bovera

Koordinatat: 41°19′42″V 0°38′24″L / 41.32833°V 0.64000°L / 41.32833; 0.64000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Garrigues
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.12 km2
Lartësia 264 m (m.n.d.)
Popullsia 357 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Boverí / Boverina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25178
Koordinatat 41° 19′ 42″ Veri

0° 38′ 24″ Lindje


Bovera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrigues, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Bovera ka 357 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.12 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bovera – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale