Box Office Mojo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kryefaqja e Box Office Mojo
Box Office Mojo screenshot.jpg
Webfaqja http://www.boxofficemojo.com
Komercial Po
Tipi i faqes Film
Regjistrim Jo
Gjuha(t) e gjendshme Anglisht
Pronari Box Office Mojo, LLC
Lëshuar më 7 gusht 1998
Gjendja e tanishme Aktiv

Box Office Mojo është një faqe interneti që merret me statistika të filmave (box office), review dhe lajme. Brandon Gray filloi faqën në gusht 1998 dhe në moment arritë çdo muaj mbi një milion vizitorë.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashmte[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Gnome-multimedia.svg Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.