Bràfim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bràfim
Komunë
noform
General view
Vendndodhja
Bràfim is located in Spanjë
Bràfim
Bràfim

Koordinatat: 41°16′14″V 1°20′30″L / 41.27056°V 1.34167°L / 41.27056; 1.34167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Alt Camp
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.42 km2
Lartësia 263 m (m.n.d.)
Popullsia 650 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Brafimenc, brafimenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43812
Koordinatat 41° 16′ 14″ Veri

1° 20′ 30″ Lindje


Bràfim është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Camp, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. Bràfim ka 650 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.42 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bràfim – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale