Jump to content

Branko Ilić

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Branko Ilić
Të dhënat vetjake
Emri i plotëBranko Ilić
Datëlindja (1983-02-06) 6 shkurt 1983 (41 vjeç)
VendlindjaLjubljana, Sllovenia
PozicioniMbrojtës
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2001–2004Olimpija Ljubljana55(0)
2002Grosuplje13(2)
2005–2007Domžale63(2)
2007Betis13(0)
2007–2010Betis21(0)
2009FC Moscow6(0)
2010–2011Lokomotiv Moscow11(0)
2012–2013Anorthosis26(1)
2013–2014Hapoel Tel Aviv29(1)
2014–2015Partizan27(4)
2015Astana9(0)
2016Urawa Red Diamonds0(0)
2017–Olimpija Ljubljana4(0)
Karriera ndërkombëtare
2004–2015 Sllovenia63(1)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Branko Ilić (lindur më 6 Shkurt 1983) është një futbollist slloven.

Për reprezentacionin slloven ka luajtur 63 ndeshje.

Sllovenia
Vite Ndeshje Gola
2004 1 0
2005 6 0
2006 8 0
2007 10 0
2008 9 0
2009 1 0
2010 4 0
2011 3 0
2012 0 0
2013 9 0
2014 5 0
2015 7 1
Gjithsej 63 1

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]