Brea de Tajo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brea de Tajo
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Brea de Tajo is located in Spanjë
Brea de Tajo
Brea de Tajo

Koordinatat: 40°13′45″V 3°6′40″P / 40.22917°V 3.11111°P / 40.22917; -3.11111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Qarku Las Vegas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.33 km2
Popullsia 556 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Breanos
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 13′ 45″ Veri

3° 6′ 40″ Perëndim


Brea de Tajo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Las Vegas, të provincës Madrid, në Komunitetin e Madridit. Brea de Tajo ka 556 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 44.33 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]