Jump to content

Komuniteti i Madridit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Provinca Madrid)
Komuniteti i Madridit
Comunidad de Madrid (Spanjisht)
Popullsia
 • Gjithsej6.489.680
{{{postal_code_type}}}
M
Faqja zyrtareComunidad de Madrid

Komuniteti i Madridit (spanjisht: Comunidad de Madrid) është një komunitetet autonomMbretërinë e Spanjës i vendosur në rajonin jug-perëndimor të Evropës.

Ndarjet administrative

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 Commons: Komuniteti i Madridit – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale