Breanne Benson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Breanne Benson
Vendlindja:Tiranë, Shqipëria
Masa:32C-22-35
Gjatësia:1.63 m
Pesha:48 kg
Gji natryror:po
Orientimi:hetero
Etnika:Shqiptare
Pseudonim(et):Breanne, Breanne Benson, Lonnie Breanne dhe Breanne Teases
Breanne Benson at IMDb
Breanne Benson at IAFD
Breanne Benson në AFDB

Breanne Benson (lindur Benedetta Hamzai, Prill 22, 1984 në Tiranë) është aktore pornografike shqiptaro-amerikane. Ajo hyri në industrinë e filmave për të rritur në vitin 2003.

Shpërblimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2005 AVN Award nominee for Best All-Girl Sex Scene - Hook Ups 5 with Isabella Camille.[1]
  • 2011 AVN Award nominee for Best All-Girl Three-Way Sex Scene - Lust with Alektra Blue, Asa Akira[2]
  • 2011 AVN Award nominee for Best Group Sex Scene - The Breakfast Club: A XXX Parody with Tessa Taylor, Brooke Van Buuren & Levi Cash[2]
  • 2011 XBIZ Award nominee for Female Performer of the Year[3]


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "AVN Award nominations of 2005". Arkivuar nga origjinali më 14 nëntor 2004. Marrë më 8 janar 2011. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ a b "AVN Award nominations of 2011" (PDF). Arkivuar nga origjinali (PDF) më 15 dhjetor 2010. Marrë më 8 janar 2011. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ XBIZ Award nominations of 2011

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • [1] (Vërejtje: Ky websajt ka përmbajtje të qartë seksuale)
  • [2] (Vërejtje: Ky websajt ka përmbajtje të qartë seksuale)