Breanne Benson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Breanne Benson
Breanne Benson at AVN Adult Entertainment Expo 2012 1.jpg
Vendlindja:Tiranë, Shqipëria
Masa:32C-22-35
Gjatësia:1.63 m
Pesha:48 kg
Gji natryror:po
Orientimi:hetero
Etnika:Shqiptare
Pseudonim(et):Breanne, Breanne Benson, Lonnie Breanne dhe Breanne Teases
Breanne Benson at IMDb
Breanne Benson at IAFD
Breanne Benson në AFDB

Breanne Benson (lindur Benedetta Hamzai, Prill 22, 1984 në Tiranë) është aktore pornografike shqiptaro-amerikane. Ajo hyri në industrinë e filmave për të rritur në vitin 2003.

Shpërblimet[redakto | përpunoni burim]

  • 2005 AVN Award nominee for Best All-Girl Sex Scene - Hook Ups 5 with Isabella Camille.[1]
  • 2011 AVN Award nominee for Best All-Girl Three-Way Sex Scene - Lust with Alektra Blue, Asa Akira[2]
  • 2011 AVN Award nominee for Best Group Sex Scene - The Breakfast Club: A XXX Parody with Tessa Taylor, Brooke Van Buuren & Levi Cash[2]
  • 2011 XBIZ Award nominee for Female Performer of the Year[3]


Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

  • [1] (Vërejtje: Ky websajt ka përmbajtje të qartë seksuale)
  • [2] (Vërejtje: Ky websajt ka përmbajtje të qartë seksuale)