Pornografia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Pornografia (shk. Porno) është paraqitja direkte e seksualitetit njerzor me synimin, shikuesin te beje te kënaqur, organi seksual në aktivitetin e tij seksuale paraqitet plotsisht ne ato forma qe shikusein ta beje sa mete kenaquur. Format e paraqitjes së pornografisë janë kryesisht shkrimi, revista, fotografia dhe filmat pornografik.

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]