Jump to content

Bronckhorst

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bronckhorst
Flamuri i Bronckhorst
Stema zyrtare e Bronckhorst
Popullsia
 • Gjithsej37.626
Faqja zyrtarewww.bronckhorst.nl

Bronckhorst është një qytet dhe komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 286.41 km² dhe popullsi 37626 banorë[1]. Hengelo është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland