Brunssum

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Brunssum (kthjellim).


Brunssum
—  komuna  —
stema_figuraBrunssum vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Brunssum
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°56′57″V 5°58′12″L / 50.9491667°V 5.97°L / 50.9491667; 5.97 (Brunssum)Koordinatat: 50°56′57″V 5°58′12″L / 50.9491667°V 5.97°L / 50.9491667; 5.97 (Brunssum)
Sipërfaqja 17,29 km2
Popullsia 29.312 banorë 2011
Dendësia 1.695,32 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 045
Kodi Postar 6440-6446
Kodi statistikor 0899
Brunssum is located in Hollandë
Brunssum
Brunssum
Brunssum – harta_foto
www.brunssum.nl

Brunssum është një komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 17.29 km² dhe popullsi 29312 banorë[1]. Brunssum është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu