Provinca Bursa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Brusa (Provincë))
Shko te: navigacion, kërko
Vendndodhjet e Brusë

Brusë është një qytet në Turqi.

  • Distritos (ilçeler):
Nilüfer, Yıldırım, Osman Gazi, Büyük Orhan, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl, İznik, Karacabey, Kales, Kestel, Mudanya, Mustafa Kemal Paşa, Orhaneli, Orhangazi, Yenişehir.

Shqiptarët në Brusë[redakto | redakto tekstin burimor]

Sipas disa të dhënave në të dhe rrethinën e saj jetojnë rreth 200.000 shtetas turk me prejardhje shqiptare.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]