Buenavista del Norte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Buenavista del Norte
Komunë dhe qytezë
Masca
Masca
Stema zyrtare e Buenavista del Norte
TF BuenavistadelNorte.png
Popullsia
 • Total4.961[1]
Faqja zyrtarewww.buenavistadelnorte.com

Buenavista del Norte është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tenerife, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Buenavista del Norte ka 4961[2] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 67.42 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Instituto Canario de Estadística". Arkivuar nga origjinali më 16 prill 2014. Marrë më 17 mars 2016. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Instituto Canario de Estadística". Arkivuar nga origjinali më 16 prill 2014. Marrë më 17 mars 2016. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Coordinates: 28°22′12″N 16°51′0″W / 28.37000°N 16.85000°W / 28.37000; -16.85000