Buitrago del Lozoya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Buitrago del Lozoya
Komunë
noform
Flamuri_figura
Vendndodhja
Buitrago del Lozoya is located in Spanjë
Buitrago del Lozoya
Buitrago del Lozoya

Koordinatat: 40°59′31″V 3°38′20″P / 40.99194°V 3.63889°P / 40.99194; -3.63889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Sierra Norte (Madrid)
Kryetari i Bashkisë Ángel Martínez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27 km2
Lartësia 975 m (m.n.d.)
Popullsia 2068 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Buitragueños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28730
Koordinatat 40° 59′ 31″ Veri

3° 38′ 20″ Perëndim


Buitrago del Lozoya është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra Norte (Madrid), të provincës Madrid, në Madrid. Buitrago del Lozoya ka 2068 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]