Bullizmi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Bullizmi eshte nje lloj dhune psikologjike qe ndodh zakonisht tek femijet,adoleshentet.Bullizmi dallohet kur:

  • Femija ka shenja te ndryshme ne trupe dhe nuk din ti shpjegoje.
  • Femija kerkon para PA ndonje arsye te bindshme.
  • Femija nuk deshiron te shkoje ne shkoll apo nuk ka deshire te luaje me miqte e tij.
  • Femija deshiron qe te ndryshoje menyren e shkimit ne shkolle dhe partnerin e rruges.

Burimet[redakto | redakto tekstin burimor]