Bunschoten

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bunschoten (kthjellim).


Bunschoten
—  komuna  —
stema_figuraBunschoten vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Kryeqëndra Bunschoten
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°14′53″V 5°22′25″L / 52.2480556°V 5.373611°L / 52.2480556; 5.373611 (Bunschoten)Koordinatat: 52°14′53″V 5°22′25″L / 52.2480556°V 5.373611°L / 52.2480556; 5.373611 (Bunschoten)
Sipërfaqja 34,88 km2
Popullsia 20.165 banorë 2011
Dendësia 578,13 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 033
Kodi Postar 3751-3754
Kodi statistikor 0313
Bunschoten is located in Hollandë
Bunschoten
Bunschoten
Bunschoten – harta_foto
www.bunschoten.nl

Bunschoten është një komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 34.88 km² dhe popullsi 20165 banorë[1]. Bunschoten është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Utrecht