Burgo de Osma-Ciudad de Osma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Burgo de Osma-Ciudad de Osma
Komunë
noform
The cathedral and the city walls.
Stema_figuraBanderabo.jpg
Vendndodhja
Burgo de Osma-Ciudad de Osma is located in Spanjë
Burgo de Osma-Ciudad de Osma
Burgo de Osma-Ciudad de Osma

Koordinatat: 41°34′V 3°4′P / 41.567°V 3.067°P / 41.567; -3.067

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Soria
Qarku Tierras del Burgo
Kryetari i Bashkisë Antonio Pardo Capilla
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 289.35 km2
Lartësia 906 m (m.n.d.)
Popullsia 5285 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Burgenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 42300
Prefiksi 975
Faqja Zyrtare www.burgosma.es


Burgo de Osma-Ciudad de Osma është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierras del Burgo, të provincës Soria, në Castile dhe León. Burgo de Osma-Ciudad de Osma ka 5285 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 289.35 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]