Cáceres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cáceres
Komunë
noform
Cáceres
Stema_figuraBandera de Cáceres.svg
Vendndodhja
Cáceres is located in Spanjë
Cáceres
Cáceres

Koordinatat: 39°29′V 6°22′P / 39.483°V 6.367°P / 39.483; -6.367

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Llanos de Cáceres
Kryetari i Bashkisë Elena Nevado del Campo
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1750.33 km2
Lartësia 459 m (m.n.d.)
Popullsia 2.000.320 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cacereños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10001-10005
Faqja Zyrtare www.ayto-caceres.es


Cáceres është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Llanos de Cáceres, të provincës Cáceres, në Extremadura. Cáceres, Spain ka 2.000.320 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1750.33 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]