Cërniçani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cërniçani
Fshat
noform
Xhamia e fshatit 1931
Vendndodhja
Cërniçani is located in Maqedonia e Veriut
Cërniçani
Cërniçani
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Dojran
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 324 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1485
Prefiksi (+389) 034
Targa GE
Koordinatat 41° 14′ 08″ Veri

22° 39′ 14″ Lindje

Popullsia 221 banorë (2002)