Côte-Nord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Côte-Nord (kthjellim).


Côte-Nord
Côte-Nord
—  rajon administrativ  —
Côte-Nord is located in Kanadaja
Côte-Nord
Côte-Nord
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°13′00″V 68°09′00″P / 49.216667°V 68.15°P / 49.216667; -68.15 (Côte-Nord)Koordinatat: 49°13′00″V 68°09′00″P / 49.216667°V 68.15°P / 49.216667; -68.15 (Côte-Nord)
Sipërfaqja 247.627,06 km2
Popullsia 95.911 banorë 2006
Dendësia 0,39 banorë/km2
Informacione të tjera
Themelimi 29 mars 1966
Zona Kohore UTC-5, UTC-4
Côte-Nord – harta_foto
www.cotenord.gouv.qc.ca

Côte-Nord është një rajon administrativProvincën Kebek, Kanada. Rajoni administrativ ka një sipërfaqe 247627.06 km² dhe popullsi 95911 banorë.[1] U themelua më 29 mars 1966.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek