Cañete, Cuenca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cañete, Cuenca
Komunë
noform
Vendndodhja
Cañete, Cuenca is located in Spanjë
Cañete, Cuenca
Cañete, Cuenca

Koordinatat: 40°3′V 1°39′P / 40.050°V 1.650°P / 40.050; -1.650

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Cuenca
Qarku Serrania de Cuenca
Kryetari i Bashkisë Antonio Asensio Gómez
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 87.8 km2
Lartësia 1105 m (m.n.d.)
Popullsia 933 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cañeteros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16300


Cañete, Cuenca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Serrania de Cuenca, të provincës Cuenca, në Castile-La Mancha. Cañete, Cuenca ka 933 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 87.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]