Provinca Cuenca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Provinca Cuenca (Spanjë))
Jump to navigation Jump to search
Provinca Cuenca
Official seal of Provinca Cuenca
Cuenca in Spain.svg
Population
 • Total218.036
Demonym(s)spanjisht: Conquense

Cuenca është një provincë e komunitetit autonom Castilla-La Mancha, në Spanjë. Cuenca ka një popullsi prej 218,036 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17141 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]