Cabeza del Buey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cabeza del Buey
Komunë
Vendndodhja
Cabeza del Buey is located in Spanjë
Cabeza del Buey
Cabeza del Buey

Koordinatat: 38°44′15″V 5°14′8″P / 38.73750°V 5.23556°P / 38.73750; -5.23556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku La Serena
Kryetari i Bashkisë José Muñoz Núñez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 475.06 km2
Popullsia 5234 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 38° 44′ 15″ Veri

5° 14′ 8″ Perëndim

Faqja Zyrtare cabezadelbuey.org


Cabeza del Buey është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Serena, të provincës Badajoz, në Extremadura. Cabeza del Buey ka 5234 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 475.06 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]