Cabra del Camp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cabra del Camp
Komunë
noform
Santa Maria Church
Vendndodhja
Cabra del Camp is located in Spanjë
Cabra del Camp
Cabra del Camp

Koordinatat: 41°23′50″V 1°16′40″L / 41.39722°V 1.27778°L / 41.39722; 1.27778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Alt Camp
Kryetari i Bashkisë Andreu Ferré Targa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.95 km2
Lartësia 493 m (m.n.d.)
Popullsia 1146 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cabrencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43811
Koordinatat 41° 23′ 50″ Veri

1° 16′ 40″ Lindje


Cabra del Camp është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Camp, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. Cabra del Camp ka 1146 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.95 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]