Cabrera de Mar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cabrera de Mar
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Cabrera de Mar is located in Spanjë
Cabrera de Mar
Cabrera de Mar

Koordinatat: 41°31′41″V 2°23′46″L / 41.52806°V 2.39611°L / 41.52806; 2.39611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Jaume Borràs i Ferré
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.98 km2
Lartësia 104 m (m.n.d.)
Popullsia 4408 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cabrerencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8029
Koordinatat 41° 31′ 41″ Veri

2° 23′ 46″ Lindje


Cabrera de Mar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Katalonia. Cabrera de Mar ka 4408 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.98 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]