Cabrils

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cabrils
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Cabrils is located in Spanjë
Cabrils
Cabrils

Koordinatat: 41°31′34.5″V 2°22′3.7″L / 41.526250°V 2.367694°L / 41.526250; 2.367694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Maresme
Kryetari i Bashkisë Lina Morales i Serra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.1 km2
Lartësia 147 m (m.n.d.)
Popullsia 6698 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cabrilenc, cabrilenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 31′ 34.5″ Veri

2° 22′ 3.7″ Lindje


Cabrils është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Cabrils ka 6698 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Cabrils – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale