Cahit Kayaoğlu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cahit Kayaoğlu
Informacione personale
Ditëlindja 11 tetor 1974 (41 vjeçar)
Vendlindja Elazığ, Turqia
Role të shquar Cahit Kaya
Filma & seriale 
 shquar
Lugina e Ujqërve Kurthi

Cahit Kayaoğlu (lindi më 11 tetor 1974Elazığ) është aktorë, polic dhe skenarist turk.

Filmografia[redakto | përpunoni burim]

Viti Serial Roli
2009 Haneler Davulcu
2010-2016 Lugina e Ujqërve Kurthi Cahit Kaya
2017 Lugina e Ujqërve Atdheu Cahit Kaya