Calaf

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Calaf
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Calaf is located in Spanjë
Calaf
Calaf

Koordinatat: 41°44′V 1°31′L / 41.733°V 1.517°L / 41.733; 1.517

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Anoia
Kryetari i Bashkisë Maria Antònia Trullàs Povedano
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.22 km2
Lartësia 680 m (m.n.d.)
Popullsia 3630 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Calafins
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8280


Calaf është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Barcelona, në Katalonia. Calaf ka 3630 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.22 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Calaf – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale