Camarasa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Camarasa
Komunë
Vendndodhja
Camarasa is located in Spanjë
Camarasa
Camarasa

Koordinatat: 41°52′V 0°53′L / 41.867°V 0.883°L / 41.867; 0.883

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku La Noguera
Kryetari i Bashkisë Josep Vendrell Rebert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 157.1 km2
Lartësia 321 m (m.n.d.)
Popullsia 933 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Camarasí, Camarasina
Zona Kohore UTC+1


Camarasa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Noguera, të provincës Lleida, në Katalonia. Camarasa ka 933 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 157.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]