Cambrils

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cambrils
Komunë
noform
Cambrils as seen from the sea
Vendndodhja
Cambrils is located in Spanjë
Cambrils
Cambrils

Koordinatat: 41°4′0″V 1°3′30″L / 41.06667°V 1.05833°L / 41.06667; 1.05833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Camp
Kryetari i Bashkisë Mercè Dalmau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.76 km2
Lartësia 18 m (m.n.d.)
Popullsia 32422 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cambrilencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43850
Koordinatat 41° 4′ 0″ Veri

1° 3′ 30″ Lindje

Faqja Zyrtare www.cambrils.cat


Cambrils është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Camp, të provincës Tarragona, në Katalonia. Cambrils ka 32422 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34.76 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]