Campillo de Deleitosa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Campillo de Deleitosa
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Campillo de Deleitosa is located in Spanjë
Campillo de Deleitosa
Campillo de Deleitosa

Koordinatat: 39°42′V 5°34′P / 39.700°V 5.567°P / 39.700; -5.567

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Las Villuercas / Los Ibores
Kryetari i Bashkisë Gregorio Porras Rivero
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.6 km2
Popullsia 79 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Campillo de Deleitosa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Las Villuercas / Los Ibores, të provincës Cáceres, në Extremadura. Campillo de Deleitosa ka 79 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 25.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]