Campins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Campins, Barcelona
Komunë
Vendndodhja
Campins, Barcelona is located in Spanjë
Campins, Barcelona
Campins, Barcelona

Koordinatat: 41°43′V 2°28′L / 41.717°V 2.467°L / 41.717; 2.467

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 507 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.campins.cat


Campins, Barcelona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Campins, Barcelona ka 507 banorë (2011).

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]