Cantallops

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cantallops
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Cantallops is located in Spanjë
Cantallops
Cantallops

Koordinatat: 42°25′28″V 2°55′34″L / 42.42444°V 2.92611°L / 42.42444; 2.92611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Kryetari i Bashkisë Josep Maria Molas i Planellas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.61 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 295 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Cantallobenc, cantallobenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 25′ 28″ Veri

2° 55′ 34″ Lindje


Cantallops është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Cantallops ka 295 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19.61 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]