Capçanes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Capçanes
Komunë
Vendndodhja
Capçanes is located in Spanjë
Capçanes
Capçanes

Koordinatat: 41°06′07″V 0°46′55″L / 41.102°V 0.782°L / 41.102; 0.782

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Priorat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.49 km2
Lartësia 238 m (m.n.d.)
Popullsia 412 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Capçanes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Priorat, të provincës Tarragona, në Katalonia. Capçanes ka 412 banorë (2001), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22.49 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]