Capmany

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Capmany
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Capmany is located in Spanjë
Capmany
Capmany

Koordinatat: 42°22′V 2°55′L / 42.367°V 2.917°L / 42.367; 2.917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Capmany është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Capmany – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale