Caraquet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Caraquet (kthjellim).


Caraquet
—  qytet  —
Pamje nga Caraquet

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca New Brunswick – stema New Brunswick
Ndarja statistikore Kontea Gloucester
Statistika dhe Territori
Koordinatat 47°47′7″V 64°57′33″P / 47.78528°V 64.95917°P / 47.78528; -64.95917 (Caraquet)Koordinatat: 47°47′7″V 64°57′33″P / 47.78528°V 64.95917°P / 47.78528; -64.95917 (Caraquet)
Sipërfaqja 68,29 km2
Popullsia 4.156 banorë 2006
Dendësia 60,86 banorë/km2
Vendndodhja
Caraquet is located in Kanadaja
Caraquet
Caraquet
www.ville.caraquet.nb.ca/

Caraquet është një qytetKontea Gloucester, provinca New Brunswick, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 68.29 km² dhe popullsi 4156 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në New Brunswick