Carme Vall Clara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Carme Vall Clara
U lind në1955
Calonge
ShtetësiaSpanjolle
ArsimiUniversiteti Autonom i Barcelonës
Punësimimatematikane, profesore dhe politikane

Carme Vall Clara (e lindur në vitin 1955) është një matematikane, profesore dhe politikane nga Spanja.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Clara lindi në vitin 1955, në Calonge, Katalonjë. Ajo ka studiuar dhe është diplomuar nga "Universiteti Autonom i Barcelonës".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]