Carme Vall Clara

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carme Vall Clara
Lindi më 1955
Vendlindja Calonge
Nënshtetësia Spanjolle
Arsimimi Universiteti Autonom i Barcelonës
Profesioni matematikane, profesore dhe politikane

Carme Vall Clara (e lindur në vitin 1955) është një matematikane, profesore dhe politikane nga Spanja.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Clara lindi në vitin 1955, në Calonge, Katalonjë. Ajo ka studiuar dhe është diplomuar nga "Universiteti Autonom i Barcelonës".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]