Calonge

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Calonge
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Calonge is located in Spanjë
Calonge
Calonge

Koordinatat: 41°51′45″V 3°4′35″L / 41.86250°V 3.07639°L / 41.86250; 3.07639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Kryetari i Bashkisë Jordi Soler (CiU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.57 km2
Lartësia 22 m (m.n.d.)
Popullsia 10009(Population triples during summer) banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Calongí, calongina
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 51′ 45″ Veri

3° 4′ 35″ Lindje


Calonge është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Calonge ka 10009 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 33.57 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Calonge – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale