Carnifex

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carnifex
Scott Lewis Carnifex NSD.JPG
Këngëtar Scott Lewis (2013).
Informacione
PrejardhjaFlag of the United States.svg San Diego, Kalifornia
ZhanriDeathcore, Death metal
LabelEnclave, Acropolisrpm, This City is Burning, Victory, Nuclear Blast
Vite aktiv2005 - 2012
2013 -sot
Anëtarët
Winston McCall
Jia O´Connor
Jeff Ling
Luke Kilpatrick
Ben Gordon
Webfaqja
Carnifex (MySpace)


Carnifex është një grup muzikor nga San DiegoKaliforniaShBA. Deri tani, grupi publikoi pesë albume dhe një EP të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga Scott Lewis (Këngëtar), Fred Calderon (E-bas), Jordan Lockrey (Kitara), Cory Arford (Kitara) dhe Shawn Cameron (Drums).

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1]
AU US DE
2007 Love Lies in Ashes (EP) Acropolisrpm Records
2007 Dead In My Arms This City Is Burning Records
2008 The Diseased and the Poisoned Victory Records
2010 Hell Chose Me
2011 Until I Feel Nothing
2014 Die Without Hope Nuclear Blast 96 81
2016 Slow Death
2019 World War X
"—" denotes a release that did not chart.

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Top-Lista: DE Arkivuar 2 maj 2014 tek Wayback Machine US Arkivuar 14 shtator 2015 tek Wayback Machine