Myspace

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga MySpace)
Jump to navigation Jump to search
Myspacelogo2013.svg
Tom profile.jpg
Webfaqja http://www.myspace.com
Komercial Po
Tipi i faqes Social network service
Pronari News Corporation
Krijuar nga Tom Anderson dhe Chris DeWolfe

MySpace është një komunitet (angl. community) interneti ku përdoruesit e internetit mundin të krijojnë profile personale. Themeluesi i këtij projekti është Tom Anderson, 2005 e bleu Rupert Murdoch (pronari i News Corp.) ketë projekt për 580 million dollar. gusht 2006 projekti i pati mbi 100 million të regjistruar (angl. accounts).

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]