Rupert Murdoch

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rupert Murdoch

Keith Rupert Murdoch lindi më 11 mars 1931Melbourne. Është një sipërmarrës amerikan-australian mediash dhe themeluesi i News Corporation.