Carol Channing

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carol Channing
Carol Channing.jpg
Channing, 2009
Informacione personale
Ditëlindja 1921
Vendlindja Seattle, Washington, SHBA

Carol Elaine Channing lindi më 1921. Është një aktore dhe komediane amerikane.

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.