Caroline Tillette

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Caroline Tillette (lindi më 16 korrik 1988) është aktore franceze-zvicerane.

Ajo ndoqi mësimet në Cours Florent. Pas disa filmave të shkurtër, ajo bëri një shfaqje në Plus belle la vie në vitin 2008 duke luajtur Pauline, vajza e një mafiozit Don. Në vitin 2009, ajo u bashkua me LAMDA (Akademia e Muzikës dhe Artit Dramatik në Londër) dhe kishte një rol në Gainsbourg, vie héroïque me regji të Joann Sfar. Në vitin 2011 ajo luajti Albertine Simonet në filmin televiziv "À la recherche du temps perdu" me regji të Nina Companeez.[1][2]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]