Carranque

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carranque
Komunë
Vendndodhja
Carranque is located in Spanjë
Carranque
Carranque

Koordinatat: 40°10′15″V 3°53′49″P / 40.17083°V 3.89694°P / 40.17083; -3.89694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku La Sagra
Kryetari i Bashkisë Alejandro Pompa de Mingo (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25 km2
Lartësia 665 m (m.n.d.)
Popullsia 3591 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Ver texto
Vendasit Carranqueño, ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45216
Prefiksi 925
Koordinatat 40° 10′ 15″ Veri

3° 53′ 49″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.carranque.es


Carranque është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Sagra, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Carranque ka 3591 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 25 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]