Carrascalejo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carrascalejo
Komunë
noform
Carrascalejo with the Sierra de Altamira in the background
Vendndodhja
Carrascalejo is located in Spanjë
Carrascalejo
Carrascalejo

Koordinatat: 39°38′V 5°13′P / 39.633°V 5.217°P / 39.633; -5.217

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Carrascalejo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48 km2
Lartësia 607 m (m.n.d.)
Popullsia 273 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Carrascalejo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Carrascalejo, të provincës Cáceres, në Extremadura. Carrascalejo ka 273 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 48 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]