Carrión de Calatrava

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carrión de Calatrava
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Carrión de Calatrava is located in Spanjë
Carrión de Calatrava
Carrión de Calatrava

Koordinatat: 39°1′6″V 3°49′4″P / 39.01833°V 3.81778°P / 39.01833; -3.81778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku Campo de Calatrava
Kryetari i Bashkisë Begoña Buitrago Alcolao
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 95.77 km2
Popullsia 2931 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Carrioneros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13150
Koordinatat 39° 1′ 6″ Veri

3° 49′ 4″ Perëndim


Carrión de Calatrava është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Calatrava, të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Carrión de Calatrava ka 2931 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 95.77 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]