Carrión de los Condes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carrión de los Condes
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Carrión de los Condes is located in Spanjë
Carrión de los Condes
Carrión de los Condes

Koordinatat: 42°20′V 4°36′P / 42.333°V 4.600°P / 42.333; -4.600

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Palencia
Qarku Tierra de Campos
Kryetari i Bashkisë Francisco Javier Villafruela Fierro
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 63.37 km2
Lartësia 830 m (m.n.d.)
Popullsia 2302 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Carrionéses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34120
Faqja Zyrtare www.carriondeloscondes.es


Carrión de los Condes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Campos, të provincës Palencia, në Castile dhe León. Carrión de los Condes ka 2302 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 63.37 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]