Carrizo de la Ribera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carrizo de la Ribera
Komunë dhe qytezë
Stema_figura
Vendndodhja
Carrizo de la Ribera is located in Spanjë
Carrizo de la Ribera
Carrizo de la Ribera

Koordinatat: 42°35′6″V 5°49′53″P / 42.58500°V 5.83139°P / 42.58500; -5.83139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca León
Qarku Carrizo de la Ribera
Kryetari i Bashkisë José Luis Martínez Matilla (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.9 km2
Lartësia 873 m (m.n.d.)
Popullsia 2537 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1176
Vendasit carrizano, carrizana, riberano, riberana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24270
Prefiksi 987
Koordinatat 42° 35′ 6″ Veri

5° 49′ 53″ Perëndim

Faqja Zyrtare Ayto. de Carrizo de la Ribera


Carrizo de la Ribera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Carrizo de la Ribera, të provincës León, në Castile dhe León. Carrizo de la Ribera ka 2537 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 41.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]