Caseres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Caseres
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Caseres is located in Spanjë
Caseres
Caseres

Koordinatat: 41°2′28″V 0°15′8″L / 41.04111°V 0.25222°L / 41.04111; 0.25222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Terra Alta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.9 km2
Lartësia 324 m (m.n.d.)
Popullsia 273 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43787
Koordinatat 41° 2′ 28″ Veri

0° 15′ 8″ Lindje


Caseres është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Terra Alta, të provincës Tarragona, në Katalonia. Caseres ka 273 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 42.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Caseres – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale