Casla, Segovia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Casla, Segovia
Komunë
Vendndodhja
Casla, Segovia is located in Spanjë
Casla, Segovia
Casla, Segovia

Koordinatat: 41°9′57″V 3°39′23″P / 41.16583°V 3.65639°P / 41.16583; -3.65639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Segovia
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.59 km2
Lartësia 1084 m (m.n.d.)
Popullsia 173 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 9′ 57″ Veri

3° 39′ 23″ Perëndim


Casla, Segovia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Segovia, në Castile dhe León. Casla, Segovia ka 173 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.59 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]